EASY SPEED PROFESSIONAL RUNNING

הבית המקצועי לכלל קהילת הרצים

בוגרי קורס מאמני ריצה
משתתפים בסדנאות והשתלמויות

מי אנחנו?

Easy Speed Professional Running הוא בית מקצועי לכלל קהילת הרצים:
רצים מתחילים, רצים מתקדמים, רצי סופשבוע, רצי יום יום, רצי שטח, רצי כביש, חובבים, מקצוענים, צעירים, ותיקים, רצים לבד, רצים בקבוצה, מאמנים ומדריכים בתחום הספורט, מורים לחינוך גופני וגם כאלו שרק שוקלים להצטרף לענף...
כל העוסקים בריצה כתחביב או מקצוע מוזמנים להנות ממיזם זה. באתר זה תוכלו למצוא מאמרי תוכן כמעט בכל נושא בעולם הריצה, תוכניות אימונים גנריות, דוגמאות לאימונים ותרגילי טכניקה, שירותי ייעוץ, ניתוח תנועה, בניית תוכניות אימונים אישיות לרצים וטריאתלטים להגשמת כל מטרה שהיא, שלל הרצאות, סדנאות וקורסים בתחום, וגם בלוג אישי מרגש.
התכנים עצמם מתאימים למגוון רמות הבנה בעולם הריצה, כך שגם מתחילים שעושים את צעדיהם הראשונים, וגם מאמנים וותיקים ימצאו בו עניין ותועלת. התוכן המקצועי עצמו נכתב על ידינו מתוך ראייה רחבה של הענף, לאחר ניסיון מצטבר של עשרות שנים כספורטאים תחרותיים ומאמנים ולאחר שהכשרנו יחדיו למעלה מאלף מאמני ריצה בקמפוס שיאים באוניברסיטת תל אביב.

אבי דה פילוסוף

נשוי לגלי ואבא לשתי בנות מקסימות, אגם ושחר. מאמן אתלטיקה, מאמן טריאתלון, בוגר תואר ראשון וסטודנט לתואר שני במדעי הספורט, המכללה לחינוך גופני ע"ש זינמן שבמכון וינגייט. ראש תחום ריצות ורכז מדעים בקמפוס שיאים, המרכז להכשרות בספורט ותנועה שבמועדון הספורט באוניברסיטת ת"א, מרצה בקורסי מנהל הספורט השונים.מייסד, בעלים ומאמן ראשי במועדון הריצה Easy-Speed. אתלט פראלימפי –Wheelchair Racing, פעיל משנת 1988, מבכירי הרצים בארץ, וותק של עשרות מרתונים ואין ספור תחרויות ריצה למרחקים השונים בארץ ובעולם. בעברי, מאמן כושר קרבי והכנה לצבא, מאמן אתלטיקה אס"א ת"א, מאמן כושר של קבוצות הבוגרים אס"א ת"א בכדוריד ורוגבי. חבר הנהלת איגוד הרמת המשקולות. אני מאמין – "life has no limitation except the ones you make"

חוה גרו

ראש תחום ריצות ארוכות בקמפוס שיאים. רכזת ומייסדת של קורס מאמנים לריצות ארוכות.  נשואה לחנן בראון. עוסקת בספורט מילדות. רצה פעילה החל משנת 1992. הישגים משמעותיים: אלופת ישראל בדואתלון בשנים 2008 - 2010. ראשונה בדירוג ארצי כללי בטריאתלון בשנים 2008  ו 2009. סגנית אלופת ישראל בספרינט טריאתלון בשנים 2008 ו 2009. מקום שלישי באליפויות ישראל בריצה למרחקים 15 ק"מ וחצי מרתון בשנת 2006. מאמנת ריצה ומדריכת טריאתלון. בין היתר, עסקה כרכזת ענף ריצות ארוכות באיגוד האתלטיקה. בעלת תואר תואר ראשון .B.Sc בכימיה ותואר שני .M.Sc בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, מאת אוניברסיטת תל אביב. אני מאמין -  Who dares wins" . המעז מנצח"! 
את אבי הכרתי בשנת 2013 כשהצטרפתי לקבוצת איזיספיד. באותה תקופה רצתי מרחקים של עשרה ק״מ והחלטתי לעשות את המעבר לריצות חצי מרתון. לא רציתי לעשות את זה לבד ובהמלצת חברה, הצטרפתי לקבוצה של אבי. התחברתי לאבי מהרגע הראשון. אהבתי מאוד את המקצועיות הבלתי מתפשרת - הוא ישב איתי זמן ארוך עוד לפני האימון הראשון בשביל לשמוע עלי ועל תוכניות הריצה שלי, על המצב הבריאותי שלי, על המרוצים שהשתתפתי בהם ועוד. אחד הדברים שהיו הכי חשובים לי היה לרוץ בצורה הגיונית, למזער סיכונים לפציעות, להשיג את המטרות שלי וגם ליהנות מהתהליך. עם אבי והתוכניות שהוא בונה, אני מצליחה להשיג את כל הדברים הללו שוב ושוב ושוב. אבי עזר לי גם להגשים חלום ולרוץ אולטרה מרתון של 54 ק״מ ולסיים אותו עם חיוך ענק על הפרצוף, וזה לא דבר מובן מאליו. יש לאבי את הכישרון להתאים את התוכניות לא רק לכישורי הריצה של המתאמנים והמתאמנות שלו אלא גם לאופי שלהם. אין לי ספק שזו אחת התכונות שהופכות אותו למאמן ריצה שאין כדוגמתו. במשך השנים אבי הפך בשבילי ליותר ממאמן. אני גאה לקרוא לו חבר טוב ודמות שמעוררת השראה בתחום הספורט ובכלל עבורי (ועבור רבים אחרים) וגאה לקרוא לקבוצת איזיספיד ״משפחת הריצה שלי״, במלוא מובן המילה.
נועה אלבלדה
התאמנתי תחת הדרכתה הצמודה של חוה במשך 4 שנים, בתחום הטריאתלון ובריצה. במהלך שנים אלו מחוסר ניסיון מוחלט הביאה אותי חוה במיומנות, מקצועיות וידע אינסופי כמו גם קשר אישי, אמפתיה, והרבה הבנה לרמות גבוהות בענף תובעני זה. לחוה שילוב מדהים של ידע מקצועי נרחב והיכולת הנדירה להעביר אותו הלאה למתאמניה.
אלעד טאובר
את חוה הכרתי בתחרויות טריאתלון וריצה לפני למעלה מעשר שנים. תמיד הסתכלתי בהערצה ביכולת הריצה המדהימה שלה, בנחישות והרצינות שבה התחרתה ועשתה כל דבר בחייה. כשלמדתי להכיר את חוה גיליתי כי ההישגיות הגבוהה שלה והסטנדרטים שהיא מציבה לעצמה אינם באים על חשבון הנדיבות, הפרגון והעושר בידע אותם היא מרעיפה על הסובבים אותה, ובמיוחד המתאמנים שהיא לוקחת תחת חסותה. במהלך השנים בהם חוה אימנה אותי, הגעתי להישגים רבים בתחום הספורט, הישגים אותם אני זוקפת הרבה לזכותה של חווה. חווה הינה מאמנת כובשת, אינטליגנטית, מסורה, היא אינה רק כותבת תוכנית אימונים, אלא מתאימה אותה בצורה מושלמת לצרכי המתאמן, עוקבת אחר ההתקדמות ואינה פוסחת גם על החלקים המנטליים הכה הכרחיים לאימון מוצלח, היא יודעת כיצד להחדיר מוטיבציה, לגעת בנקודות המדויקות הטעונות שיפור, לעודד כשצריך ואפילו לנזוף בעת הצורך. במהלך השנים ראיתי כיצד חוה ממשיכה לפתח את עצמה כמאמנת, אינה קופאת על שמריה וממשיכה ללמוד ולהתעדכן בשיטות אימון ובדרכים חדשות להביא את מתאמניה למימוש הפוטנציאל שלהם. מעבר להיותה מאמנת מדהימה, היה לי הכבוד להכיר את חוה בתור אדם וחבר, ולקבל ממנה השראה. חלק מהיכולת להתמיד בספורט, ולהמשיך לשאוף למצוינות ולשיפור עצמי טמונים ביכולת להתאושש ,מכישלון, ולצמוח מרגעים קשים. הדוגמה האישית של חוה יכולת ההתמדה, והיכולת לראות בכל כישלון הזדמנות ללמידה וכמובן האהבה לריצה ולספורט, הם דברים שנחקקו בי בזכות חוה, וממשיכים לתת לי השראה בתחומים נוספים בחיי.
תמר פודולי
אני מתאמנת אצל אבי משנת 2010. כבר מהאימון הראשון הרגשתי שמצאתי מקום שכייף לי ונעים לי להגיע אליו. מעבר למקצועיות הבלתי מתפשרת ולמאמן שדואג שתגשים את המטרות שלך, מדובר בחבר ואדם מיוחד. אין לי ספק שזכיתי להיות חלק מהקבוצה הנפלאה שלו, שמהר מאוד הופכת להיות סוג של משפחה.
אדווה לובראני
את חוה אני מכיר כמה שנים, גם כמאמנת קבוצתית וגם כמאמנת אישית לריצה. יש לי רק דברים טובים להגיד עליה. חוה מצטיינת בהיכרות מעמיקה מאוד עם החומר, הן כאלופת ריצה, הן כמאמנת והן כמדריכה. יש לה יכולת מעולה לנתח את המצב האישי, לקבוע את היעדים, להכין את תוכנית האימונים וללוות בביצוע היומיומי. האימון שלה משלב הבנה מדעית של הספורט עם גישה פסיכולוגית אנושית חיובית שיחד יוצרות אמון ותומכות בתהליך, במשברים ובהצלחות. להיות מתאמן של חוה זה כיף גדול.
אורן מודעי
אני מתאמנת עם אבי משנת 2013 וממישהי שלא אוהבת לרוץ, הפכתי למישהי שריצה היא חלק מהיומיום שלה. המקצועיות, ההתאמה האישית לאופי שלי והאהבה והתשוקה של אבי לספורט בכלל, ריצה בפרט ולאנשים, ממכרת ויוצאת דופן. אין ספק שלהתאמן עם אבי ולהצטרף לקבוצה שלו זו ההחלטה הכי טובה שעשיתי.
מונה מירון
חווה היא מאמנת מקצועית מאד וחכמה מאד(לא מובן מאליו כשמדובר בספורט...) הייחוד שלה היא הבחנה מהירה של יכולות אישיות של כל מתאמן וקשב רגיש שנותן מענה לבעיות,התלבטויות ,של כל אחד ואחד מהמתאמנים. התוצאה הנובעת מכישורים שכאלה היא יכולת בניה של מערכת אימונים כמעט אישית לכל אחד ואחד מהקבוצה. עם חווה המתאמן מרגיש שיש לו מאמן פרטי וגם נשמר לו היתרון החברתי והכלכלי של לרוץ בקבוצה.
נורית אפשטיין
מאז ההיכרות שלי עם אבי, לפני כחמש שנים, אני מרגישה שזכיתי פעמיים, גם במאמן וגם בחבר. מקצועית, אבי הביא אותי למקומות שלא חשבתי שאגיע אליהם, מבחינת התוצאות והרמה שלי היום. תהליך השיפור שלי לא היה קורה בלי הדיוק של אבי, בלי ההכלה האינסופית שלו והזמינות שלו אלי. אבי הוא מאמן איכותי וחבר זמין.
ענבל וייסמן
את חוה הכרתי בקורס מאמני ריצות ארוכות ומרתון. מעולם לא הכרתי מישהי כ"כ מקצועית ואכפתית, שרואה באימון כל אחד ואחת, שיודעת להתאים את האימון לאדם, בהתחשב במטרות ובכל המרכיבים והאתגרים הפיזיים והמנטליים שאיתם הוא מתמודד. חוה נותנת את התחושה שאנחנו ביחד בזה, ועם העידוד והתמיכה שלה הכל הופך לאפשרי, ובמהרה מה שהיה אתגר הופך פתאום לקל. השילוב של המקצועיות והשיתוף, היחס החם והאכפתיות מעבר לאימונים עצמם לא ברור מאליו, והופך אותה למאמנת המדהימה שהיא!
דנה אלפסי
אבי מאמן מקצועי מאוד, בעל ידע עצום בתחום הריצות. תוכניות האימונים שלו מותאמות לכל מתאמן לפי היעדים של המתאמן, רמת הכושר שלו והיכולות הפיזיות. אבי זמין לכל שאלה, מקבל פידבק על האימון ובונה את האימון הבא בהתאם. בכל אימון הוא ״קורא״ את המתאמן ומכוון ומתקן אותו במהלך האימון. עם זאת, קפדן ודורש דיוק ועמידה מושלמת בתכנית האימונים... מומלץ מאוד!!!
ליה הפטר
את מספר הטלפון של חוה קיבלתי מחבר שהוא רץ ותיק. התחלתי לרוץ רק 4 חודשים קודם וכבר הספקתי לחוות שברי מאמץ ומאמן שלא היה קשוב לצרכים שלי. ידעתי שהיעד שלי הוא לרוץ מרתון בעוד 8 חודשים בפחות מארבע שעות ולא ידעתי איך עושים את זה. חוה לא נרתעה ואחרי שהזהירה שאצטרך לעבוד קשה בנתה עבורי תוכנית כללית עם יעדי ביניים ברורים וקבענו שנעריך את ההתקדמות כל פעם מחדש. ההתקדמות הייתה מעולה, אמנם היו עליות ומורדות ונאלצנו להתאים את התוכנית ללו״ז העמוס שלי (אני כירורג בבית חולים גדול במרכז הארץ) על בסיס שבועי, אבל חוה לא פספסה שום פרט ותמיד הצליחה לאזן בין האימונים והעבודה שלי. חוה ליוותה אותי ממש עד יום המרתון (וגם אחרי) ואני חייב לה את ההצלחה במרתון הראשון שלי. אני כבר מחכה למרתון הבא.
ד"ר מאיר זמל
אני מתאמנת אצל אבי משנת 2008. אבי משלב בתוכו איש מקצוע חד ומחושב לצד חבר קשוב ומבין. השילוב הזה יוצר מאמן אולטימטיבי. אני יודעת שאני יכולה להתייעץ איתו ולשתף אותו בכל הקשור לריצה ( וקצת מעבר..) ולמרות העומס הוא תמיד ימצא זמן לעצור רגע ולהקשיב לכל מתאמן שלו. כשאבי בונה תכנית אימונים ומנסח מטרה לפי הבקשה שלי ( למשל לקבוע שיא אישי בתחרות)- הוא מצליח לדייק ולקלוע הן ליכולות ולמצב שלי במהלך התכנית ובעיקר לתוצאה. תמיד המטרה שאבי ניסח- היא התוצאה שאני מגיעה אליה בול. על השנייה! כך שבעשור האחרון הצלחתי לשבור שיאים בעזרת אבי שוב ושוב...
עינב ישראל
את חוה הכרתי כמאמנת לאחר שהדריכה אותי בקורס אימון ריצות ארוכות ומרתונים בקיץ 2013. במהלך הקורס נחשפתי לרמה גבוהה וכמויות עצומות של ידע וניסיון בעולם הריצה והעניין בענף גבר אצלי בצורה יוצאת דופן. עם סיום הקורס נעזרתי בחוה כמאמנת אישית שהובילה אותי לתוצאות שגם אני לא דמיינתי שאוכל להגיע אליהן והדרך הייתה מעניינת לא פחות. ההסברים התיאורטיים, היכולת של חוה לבצע התאמה מדויקת ואישית של האימון ואופיו למתאמן, הגיוון הגדול של סוגי האימונים והמוטיבציה שהכניסה בי, גרמו לי להגיע תוך ~7 חודשים לתוצאת מטרה טובה הרבה יותר מהתוצאה אליה חתרתי בריצת 10 ק"מ. במהלך תקופה זו נתנה לי חוה תשומת לב שאין כדוגמתה וכל פעם שעלו לי שאלות או דילמות מצאתי אוזן קשבת שסיפקה לי הסברים מפורטים גם בשעות המאוחרות של היממה. כמו כן חשוב לי לציין כי אחת החוזקות החשובות של חוה היא היכולת לגרום לכל נושא ואימון להיות מעניין וכזה שגרם לי לרצות יותר ויותר להתאמן ולרוץ.
גור קריתי
I have worked with Avi for over a year now. Avi has exceeded all my expectations. A true professional, he is always meticulous and treats everything with the highest standard. Since I am based in NY, it was basically long distance training and it worked very well. Avi was always available for me via phone anytime I had a question. Every week I received a personalized plan based on my latest results and physical ability. He kept challenging and pushing me to the next level but at the same time his number 1 concern was always getting me safe to the finish line, avoiding injuries and unnecessary risks. Step by step, Avi got me to where I needed in order to successfully finish the marathon with an added bonus of finishing in less than 4 hours! I would have never imagined that level of achievement. Thank you, Avi!
רוני לביא
חוה מאמנת מדהימה, והתמזל מזלי שהגעתי להתאמן אצלה. על הישגיה המקצועיים אין עוררין. אבל חוץ מזה שיש לה קבלות על הישגיה כאצנית וכמאמנת, אני יכולה להוסיף שהיא קשובה ומבינה את הקשיים, הצרכים המיוחדים והאופי של כל מתאמן ומתאמנת. התוכנית בשלבים שהיא בנתה עבורי ומיישמת איתי בהצלחה, מתאימה בדיוק עבורי. התוכנית בנויה לא רק על ידע מעמיק ורב שיש לה בתחום אלא גם מותאמת אישית עבורי כאדם.
ליאת אבן דר מנדל
אומרים שמתאמן הוא טוב עד כמה שטובה האמונה של המאמן ביכולותיו. חוה היא עבורי מאמנת כזו, שנוטעת בי תחושת מסוגלות, ושהשיא שלי עוד לפניי. ומעבר לכך, חוה היא מקצוענית חסרת פשרות, מבינה את הביומכניקה והניואנסים של הריצה לעומק, והידע הזה מועברת בצורה נגישה ונעימה. למדתי ואני לומדת מחוה מידע עצום, וחרף היותה מהמובילות בתחום בישראל, היא נותרה צנועה ועדינה. חוה בשבילי היא הרבה יותר ממאמנת. היא מודל לחיקוי והשראה, סמן ימני, אושיה מקצועית וכתף תומכת. אין לי אלא להודות לה על כל מה שהייתה עבורי, ומאחלת לכל מי שדורך בעולם הריצה, להתרשם אישית, להחכים וליישם.
גליה גביש