תוכניות האימונים של איזיספיד פרו

הרכבנו עבורכם מגוון תוכניות אימונים מקצועיות, ייחודיות ועדכניות, איתן תוכלו להתאמן.

מהי תוכנית אימונים בריצה?

תוכנית אימונים בריצה היא למעשה יישום של תורת האימון ושיטות אימון, שמטרתה להביא לשיא של כושר ומיקסום ביצועים בסופה. אורכה נמשך כמה חודשים טובים ועד שנה, כיוון שלטובת שיפור יכולת משמעותי בריצה, נדרש זמן.

תוכנית אימונים היא מוצר ספציפי שנבנה סביב מתאמן בהתאם למצבו הבריאותי, רמת הכושר ההתחלתית, אורח החיים, המטרה הסופית ואפילו מבנה האישיות. הכל, נכון לנקודת זמן מסוימת. לכן גם, כל שימוש בתוכנית אימונים גנרית כרוך באופן מיידי בפשרה. בנוסף, כיוון שהתוכנית נבנית סביב המתאמן עבור תקופת אימונים מסוימת, גם ניסיון למחזר אותה במועד אחר מהווה התפשרות מקצועית.

 

מבנה ותקופות בתוכניות האימונים

התקופה הראשונית בתוכנית אימונים היא מעבר. והיא מתקיימת אך ורק אם הגענו לתוכנית הנוכחית ישירות אחרי שיא של כושר קודם. בתקופת המעבר שנמשכת בין שבוע לשישה שבועות נכניס אימונים קלים וקצרים יחסית שנמשכים לכל היותר שעה, בהם נשאר על טווח דופק נמוך וללא קושי נשימתי. בתקופה זו, כשאין חשיבות לעבודה על רכיבי כושר ספציפיים, מומלץ לגוון עם אימוני סיבולת של ענפים אחרים.
לאחר תקופת המעבר מגיעה תקופת ההכנה. זוהי תקופה שנמשכת 3-4 שבועות. מטרת התקופה היא להכין את הגוף לתוכנית האימונים ולכן העבודה העיקרית בתקופה זאת, היא יצירת בסיס אירובי רחב. האימונים בתקופה זו יתרכזו בהגדלת הסיבולת.
התקופה הבאה, הבסיס, היא החשובה מכל וגם הארוכה ביותר בתוכנית האימונים. תקופה זאת היא למעשה התשתית והיסודות עליהם אנו בונים את המבנה הייחודי שיאפשר לנו להגיע למיקסום ביצועים בסופו. לכן הבסיס נמשך לפחות בין 8-12 שבועות . בדרך כלל הבסיס נחלק לשלוש תתי תקופות. בסיס 1 , בסיס 2  ובסיס 3. בתקופת הבסיס אנו ממשיכים עם עבודת סיבולת ומתחילים לעבוד על רכיבי כושר אחרים כמו כוח ומהירות .
התקופה הבאה בתור היא הבנייה. מדובר בתקופה העצימה והקשה ביותר בתוכנית האימונים ולכן היא בהגדרה קצרה יותר מתקופת הבסיס ונמשכת 6-8 . היא נחלקת לשתי תתי תקופות: בנייה 1 ובנייה 2. בתקופה זאת נכנסים אימוני האיכות המשמעותיים ביותר של התוכנית. לאורך תקופת הבנייה חשוב להתנסות בתחרויות על מנת לוודא שאנו מתקדמים בכיוון הנכון לקראת תחרות המטרה

תוכניות אימונים להורדה

וגם... תוכן מקצועי מומלץ

*כל הכתוב בתוכניות אלו הינו בגדר המלצה בלבד ואינו תחליף של ליווי מקצועי של מאמן מסמך מומלץ

לבניית תכנית אימונים אישית

תישארו בעניינים, לא כדאי לפספס