המדריך המקוצר לשימוש במחשבון הריצה / חוה גרו

במדריך זה נתאר בקצרה כיצד לעשות שימוש במחשבון הריצה באתר, בהתאם לצרכינו כרצים. ראשית נתאר את כל האפשרויות העומדות לרשותנו:

  • מחשבון לחישוב טווחי דופק לאימונים ודופק מטרה לתחרויות.
  • מחשבון להמרה בין מהירות לקצב ריצה.
  • מחשבון לחישוב קצב ממוצע בתחרות.
  • מחשבון לתכנון תחרות.

כלים אלו יאפשרו לנו להתאמן ולהתחרות בצורה כמותית, יעילה ומדויקת, כך שנשתפר באופן מיטבי בריצה, ונגדיל את הסיכויים להצלחה באימונים ובתחרויות.

מחשבון לחישוב טווחי דופק לאימונים ודופק מטרה לתחרויות:

מחשבון זה מאפשר הזנת הדופק הממוצע המתקבל ממבדק להערכת דופק סף חומצת חלב, שבחרנו לבצע:

  • מרוץ 10 ק"מ.
  • מרוץ 5 ק"מ.
  • טסט 5 ק"מ במסגרת אימון.

 ומתוך כך הוא מחשב אוטומטית את טווחי הדופק לאימונים שונים, בהתאם לנדרש על פי הגדרות שיטת האימון. כמו כן הוא מאפשר לקבל את הדופק בו עלינו לבצע תחרויות מסוגים שונים, על מנת לעשות בהן את התוצאות הטובות ביותר שאנו יכולים, בהתאם לנסיבות.

כל מה שנותר הוא לבחור את סוג המבדק שביצענו ולהזין את הדופק הממוצע בו.

כמובן שלפני כל מבדק, יש לבצע חימום הולם, של לפחות 10 דקות ריצה קלה.

 

מחשבון להמרה בין מהירות לקצב ריצה:

במחשבון זה אנו יכולים לקבל המרה בין מהירות הריצה לקצב הריצה. אנו יכולים להזין קצב ריצה ביחידות של דקות לק"מ, ולקבל את מהירות הריצה ביחידות של ק"מ לשעה. לחלופין אנו יכולים להזין את מהירות הריצה ביחידות של ק"מ לשעה, ולקבל קצב ריצה ביחידות של דקות לק"מ.

 

מחשבון לחישוב קצב ממוצע בתחרות:

במחשבון זה או מזינים את תוצאת התחרות הרצויה (בתצוגה של שעות, דקות, שניות) ומרחק התחרות (ביחידות של ק"מ), ומקבלים קצב ממוצע לכל ק"מ ביחידות של דקות לק"מ.

 

מחשבון לתכנון תחרות:

מחשבון זה הוא כלי נוח לתכנון תחרויות. במחשבון זה אנו יכולים לתכנן את הקצב שנבחר לבצע בו כל ק"מ לאורך המרוץ, ולבחון את ההשפעה על התוצאה הכוללת.

תכנון הקצב לכל ק"מ ייעשה בהתאם לטופוגרפיה המשתנית ו/ או לאסטרטגיה המומלצת לאותו מרחק מטרה. לעיתים, כשלב אחד לפני תכנון הקצב לכל ק"מ, יהיה לנו נוח יותר, להעריך את הקצב הממוצע הצפוי באמצעות שימוש במחשבון לחישוב קצב ממוצע בתחרות. כל מה שנותר הוא לבחור את המחשבון הרלוונטי על פי מרחק המטרה, ולהזין את הקצב הרצוי לכל ק"מ.

בהצלחה!!!

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן